İstanbul hava durumu için Valilikten uyarı

İstanbul Valiliği, İstanbul ve çevresinde beklenen hava durumu koşullarıyla ilgili bir uyarı yayınladı. Cuma ve cumartesi günleri için fırtına ve toz taşınması öngörülüyor.

Cuma günü öğleden sonra başlayacak olan doğu ve kuzeydoğudan esen kuvvetli rüzgarlar, fırtına şeklinde etkili olacak. Bu etkilerin cumartesi öğle saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Ayrıca, Cuma günü İstanbul ve çevresinde toz nakliyesi görülecek ve bu durum Pazar sabahına kadar devam edebilecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölgesel uyarılarına göre, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir çevreleri ile İzmir’in kuzey kesimlerinde de kuvvetli rüzgarlar ve fırtına bekleniyor. Bu hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamalar ve diğer olumsuzluklar yaşanabileceği için dikkatli olunması önem taşıyor.

Meteoroloji bölgeler için uyarı yayınladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısına göre rüzgar; Cuma sabahından itibaren İstanbul dışında, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir çevreleri ile İzmir’in kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli fırtına (40-60 km/saat), fırtına (60-80 km/saat) Antalya’nın yüksek kesimlerinde Burdur, Isparta ve Muğla çevrelerinde güney ve güneydoğudan kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat, rüzgarın 70 km/saat hızla) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınaların, Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege’de, Cuma öğleden sonra ise Batı Akdeniz’de etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, devrilen ağaç ve direkler, çatıların uçması gibi olumsuzluklara karşı uyanık ve tedbirli olmak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir